Sade Mutfak’ı Keşfedin

Bu “Sade Hikaye” nasıl mı başladı?

Yıllar önce dört arkadaş, hayatlarında basit ancak köklü değişimler yapmaya karar verdi. Bundan sonra yediklerinin, içtiklerinin ve diğer tüm kullandıklarının ne olduğunu, nereden geldiğini sormak istediler; tercihleri üzerindeki sorumluluklarını yeniden almak istediler. Bu, onları her şeyi mutfaktan başlatmaya götürdü.

Sanat yönetmeni Yusuf Kot, bir gün İngilizce öğretmeni dostu Faruk Günindi’ye “Bir doktor hanım ile tanıştım. Anlattıklarını sen de dinlemelisin. Daha önce düşünmediklerimizi düşündürüyor, kurmadığımız bağlantıları gösteriyor. Sağlıklı yaşamanın sade ve temiz yollarını yalın bir şekilde anlatıyor” dedi. Faruk , sağlığa sade bir hikmet ile yaklaşan bu hekim hanımla tanıştı. Vakit kaybetmeden onu elektronik mühendisi dostu Bahadır Cevizci’yle tanıştırmak istedi.

Üç arkadaş bu bilge ve zarif hanımefendiden çok şey öğrendiler. Her boyutuyla sağlığın tercihlerden başladığını fark ettiler. Bunu paylaşmak istediler. Yanlarına yeni arkadaşlarını alıp mütevazı bir dükkanda doğal ve temiz ürünleri üreticilerinden almaya, sonra kendileri üretmeye başladılar. Fıtratına müdahale edilmemiş tertemiz, sağlıklı ve üstelik lezzetli bu ürünleri insanlara sunabilecekleri bir mutfağın hayalini kurdular.

Aradan 15 yıl geçti. Bu imkâna Üsküdar, İstanbul’da kavuştular. Yalnızca reçetelerindeki ürünlerin değil, her şeyine önceden fikir işçiliği verildiği sade, samimi, keyifli ve iç açıcı bir mekân açtılar. Şimdi bu mutfak, kurucuları gibi sade bir hayatı tercih etme niyetinde olsun olmasın herkese temiz bir tabak sunmak için keşfedilmeyi bekliyor.